Kurs na żurawia wieżowego

Kurs na żurawia wieżowego ma na celu przygotowanie do uzyskania kwalifikacji zawodowych operatora na żurawie wieżowe w tym szybkomontujące – dolnoobrotowe oraz szynowe. Podczas trwania szkolenia kursant zdobywa wiedzę o budowie, konstrukcji żurawi wieżowych, jego elektronice, jak również zapoznaje się z przepisami UDT. Dodatkowo kursant uczy się jak prawidłowo obliczyć udźwig i współpracować z hakowymi. Dowiaduje się również jakie są Jego obowiązki przed rozpoczęciem i po zakończeniu pracy na żurawiu. 

Kurs teoretyczny na operatora żurawia wieżowego przeprowadzamy  w Starym Sączu. Zajęcia praktyczne natomiast odbywają się w Nowym Sączu i Zabrzeży.
Kurs dla firm wykonujemy w siedzibie Waszej firmy aktualnie w 3 województwach: Małopolskim, Śląskim i Podkarpackim.

Aby zapisać się na kurs musisz spełnić podstawowe wymogi i kryteria. Są nimi mieć ukończone 18 lat, posiadać brak przeciwskazań do pracy na wysokościach i mieć minimum podstawowe wykształcenie. 

praca na dźwigu
szkolenia na żurawia wieżowego Nowy Sącz

Zapisz się na kurs żurawia wieżowego i poszerz swoje zawodowe horyzonty - zarobki

Zapisz się na kurs żurawia wieżowego, a pokażemy Ci, że praca na żurawiu nie jest monotonna. Operatorzy żurawia mają okazję pracować przy różnych projektach budowlanych, co sprawia , że każdy dzień stwarza nowe wyzwania. W ramach tej pracy doskonalisz swoje umiejętności związane z obsługą, co wymaga precyzji, koncentracji i doświadczenia.

W branży budowlanej gdzie żurawie są nieodłącznym elementem, doświadczeni operatorzy cieszą się stabilnością zatrudnienia, a zapotrzebowanie na operatorów stale rośnie. Kurs na żurawia wieżowego da Wam nowe możliwości zawodowe, które w miarę sumiennej pracy oraz zdobywania doświadczenia w zawodzie zapewnią stabilizacje.

Jeśli zastanawia Cię ile zarabia operator żurawia wieżowego – już spieszymy z odpowiedzią.

W Polsce wynagrodzenie to jest zależne przede wszystkim od doświadczenia operatora, jak również warunków zatrudnienia. Dodatkowym wpływem na zarobki jest na pewno lokalizacja budowy na której przyjdzie Ci pracować.
Początkujący operator żurawia wieżowego może liczyć na stawkę od 4000 do 6000 złotych. Wraz ze  zdobywanemu doświadczenia zarobki te powinny sięgać około 8000 złotych miesięcznie. Jednak jak w każdej branży specjaliści są w stanie zarobić znacznie więcej.
Oczywiście nie ograniczając się tylko do Polski, przypominamy, że uprawnienia UDT są respektowane w całej Unii Europejskiej.
Dzięki czemu operatorzy, którzy ukończyli kurs na żurawia wieżowego i otrzymają kwalifikacje UDT mogą poszukiwać pracy za granicą. Tam zarobki są już znacznie wyższe i mogą sięgać nawet 10000 dolarów.

Podoba Ci się perspektywa pracy w zawodzie operatora żurawia?
Nie czekaj, zapisz się na kurs operatora żurawia wieżowego i zacznij zarabiać więcej.

30-story office tower (2018-2019)

kwalifikacje UDT na żurawia wieżowego

Uprawnienia na żurawie wieżowe

kurs na żurawia wieżowego

Każde szkolenie i kurs kończy się egzaminem państwowym UDT. Kursant musi się wówczas wykazać umiejętnościami merytorycznymi jak i wykonać ćwiczenia polecone przez komisję egzaminacyjną.

Warto przypomnieć, że egzamin teoretyczny na operatora żurawia wieżowego składa się z 15 losowych pytań. By egzamin z części teoretycznej został zaliczony pozytywnie trzeba prawidłowo odpowiedzieć na 11 z nich.

Część egzaminy praktycznego odbywa się na placu budowy i obejmuje umiejętności manualne z obsługi żurawia wieżowego wraz z ładunkiem.

Pozytywny wynik takiego egzaminy daje nam uprawnienia do obsługi wszystkich rodzajów żurawi wieżowych, dolnoobrotowych oraz szynowych. 

Uprawnienia nadane  przez Urząd Dozoru Technicznego ważne są przez 5 lat od daty wydania i są respektowane na terenie całej Unii Europejskiej.

Uprawnienia te są niezbędnym elementem do podjęcia pracy na dźwigach, jest to uregulowane przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i instytucji określających nadzór budowlany.

Przypomnijmy, że podjęcie pracy bez takich uprawnień naraża na niebezpieczeństwo cały zespół pracowników, a dla niewykwalifikowanego operatora może skończyć się poważnymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi.

Kurs na żurawia wieżowego - Zajęcia praktyczne

Oferowany przez nas kurs na żurawia wieżowego jest bogaty w zajęcia praktyczne.
Naszym kursantom staramy się stworzyć warunki jak najbardziej zbliżone do realnej pracy. Dzięki temu poznacie ten zawód nieco bliżej.
Praktyki odbywają się w dwóch lokalizacjach, gdzie uczycie się obsługiwać dwa różne żurawie wieżowe.
Pierwszą z lokalizacji jest Nowy Sącz, to tam rozpoczynacie swoją przygodę z żurawiami z tzw. poziomu roboczego. Takie zajęcia polegają na sterowaniu dźwigiem za pomocą kontrolera. Dzięki temu nie musicie wchodzić na wysokości do kabiny żeby nauczyć się jak manewrować ładunkami.
Egzamin praktyczny również będzie się odbywał z poziomu roboczego, dlatego jest to dla Nas element niezbędny.
Kolejna lokalizacja Naszego kursu na żurawia wieżowego to Zabrzeż. W tym miejscu rozpoczyna się nauka stricte zawodu, ponieważ niezbędnym jest wejście do kabiny. Wówczas będziecie obsługiwać prawdziwe ładunki, nauczycie się współpracować z hakowymi, odczytywać ich sygnały, a dodatkowo do Waszej dyspozycji są krótkofalówki. Mamy szczerą nadzieję, że tak zorganizowane zajęcia praktyczne pozwolą Wam na zdobycie większej pewności siebie w zawodzie.
Co warto podkreślić – zajęcia praktyczne prowadzić będzie praktyk zawodowy, który już od 10 lat pracuje w zawodzie operatora żurawia wieżowego (i nie tylko). Jest to ogromna wartość dodana do zajęć, bo przedstawi Wam on perspektywę z jaką będziecie musieli się zmierzyć w nowej pracy. Na pewno nie zabraknie „smaczków” z Jego własnej kariery operatora oraz cennych wskazówek branżowych.

Industrial Park construction (2019-2020)

zajęcia z kabiny

FAQ - czyli najczęstsze pytania

  • Ukończone 18 lat
  • Ważne badania lekarskie
  • Wykształcenie co najmniej podstawowe

Tak długo, aż zczaisz 😉

Ilość godzin zajęć teoretycznych, jak i praktycznych dostosowujemy indywidualnie do potrzeb Naszych klientów – czas nie może być ograniczeniem jakości szkolenia.

Szkolenie jest zakończone egzaminem państwowym, po którego zaliczeniu otrzymuje się kwalifikacje UDT (Urzędu Dozoru Technicznego)

Nasz instruktor jest wieloletnim praktykiem zawodowym, który do dnia dzisiejszego wykonuje prace operatorskie na różnych budowach, dzięki czemu przekazuje nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również swoje realne doświadczenie. Instruktor posiada również kwalifikacje UDT na wszystkie sprzęty z których odbywa się szkolenie

Aby zapisać się na szkolenie, wystarczy, że do Nas zadzwonisz i wspólnie wybierzemy termin zajęć, który najbardziej Ci odpowiada.

Potrzebujesz jedynie Swojego dowodu osobistego, byś mógł wypełnić kartę zgłoszeń, a wszystkie inne materiały potrzebne do przeprowadzenia szkolenia dostajesz od Nas na miejscu.

Nasze biuro mieści się na rynku w Starym Sączu, dzięki czemu bez problemu znajdziesz miejsce parkingowe dla siebie.

Tak, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was czynnie pracuje, bądź się uczy, dlatego Nasze szkolenia odbywają się również w weekendy.

Szkolenie na żurawia wieżowego

Szkolenie na żurawia wieżowego obejmuje wiedzę z zakresu: przepisów dozoru technicznego, współpracy z hakowymi, budowy oraz rodzaju żurawi wieżowych. Omówimy również kwestie obowiązków jakie należą do operatora oraz bezpiecznej pracy. Kolejnym etapem są zajęcia praktyczne. Nasi instruktorzy posiadają niezbędne kwalifikacje i doświadczenia w zakresie obsługi wszelkiego rodzaju dźwigów dzięki czemu podczas zajęć praktycznych kursant uczy się zarówno z kabiny jak i poziomu roboczego co jest bardzo przydatne w późniejszej pracy. Każdy z kursantów otrzymuje materiały szkoleniowe, które są szczegółowo omawiane i analizowane wraz z instruktorem. Podczas szkolenia czegoś nie zrozumiałeś, uważasz, że czegoś się nie wystarczająco nauczyłeś? Nie ma żadnego problemu Nasi instruktorzy poświęcą ci tyle czasu ile będziesz potrzebował abyś był całkowicie pewien swojej wiedzy i umiejętności. Szkolenie kończy się egzaminem państwowym przed komisją UDT.

operator dźwigu Nowy Sącz