Kurs na HDS (hydrauliczny dźwig samochodowy)

Kurs na HDS ( hydrauliczny dźwig samochodowy)

HDS to nic innego jak samochód ciężarowy, na którym osadzony jest dźwig lub żuraw. Godne uwagi jest to, że to niezawodne rozwiązanie dla branż budowlanych czy motoryzacyjnych. Kurs ten jest idealny dla osób które chcą poszerzyć swoje uprawnienia i umiejętności o możliwość załadunku.

Dlatego celem kursu na HDS jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie do posady operatora żurawia przeładunkowego. Dzięki czemu będziesz miał możliwość samodzielnego przewożenia, załadunku i rozładunku materiału.

Przede wszystkim na naszym kursie dowiesz się z jakich kluczowych elementów składa się HDS oraz jak zachować wszelkie normy bezpieczeństwa. To i wiele więcej w części teoretycznej. W części praktycznej będziesz miał możliwość nauki na wyspecjalizowanym sprzęcie. Nasi instruktorzy w sposób bardzo zrozumiały przekażą ci swoją wiedzę. Nie musisz martwić się jakimiś „wyniosłymi” zwrotami wszystko będzie pokazane w jak najbardziej przystępny sposób.

Kurs przeznaczony jest dla osób które ukończyły 18lat,mają minimum podstawowe wykształcenia i brak przeciwwskazań lekarskich.

szkolenie na żuraw hds

Uprawnienia na HDS

Uprawnienia HDS do kwalifikacje i certyfikaty wydane przez UDT, które potwierdzają Twoje umiejętności zawodowe. Zdobycie tych uprawnień jest o tyle ważne, by móc pracować w usługach transportowych czy budowlanych na potężnym sprzęcie. Uprawnienia te są niezbędne ponieważ niedoświadczony operator może stanowić bardzo duże zagrożenie i wywołać dużo szkód, ponadto jest to jedno z norm, które są uregulowane przepisami prawnymi.

Aby zdobyć uprawnienia HDS wystarczy:

  • zapisać się na nasz kurs, w którym wszystkiego nauczymy cię od podstaw
  • zdać egzamin państwowy UDT

Zainteresowało Cię zdobycie nowych kwalifikacji?

Pamiętaj, że Nasze szkolenia organizujemy we współpracy z Urzędem Dozoru Technicznego. Dzięki czemu po pozytywnie zaliczonym egzaminie teoretycznym i praktycznym uzyskasz kwalifikacje UDT. To daje Ci możliwość wykorzystania certyfikatu przy poszukiwaniu nowej pracy nie tylko w Polsce, ale również za granicą albowiem te uprawnienia są respektowane w całej Unii Europejskiej.

Ważność: Uprawnienia na HDS są terminowe, a ich okres ważności trwa 10 lat. Po tym okresie nie musisz jednak zaczynać kursu ponownie czy też zdawać egzaminu państwowego. Twoja praktyka zawodowa jest kluczowa w tej kwestii, dlatego też przedłużenie otrzymanych uprawnień na kolejne lata możesz otrzymać na jej podstawie po wypełnieniu odpowiedniego wniosku.

Ponadto, jeśli zapisałeś się właśnie do Nas na jakikolwiek kurs, zawsze możesz liczyć z naszej strony na pomoc w wypełnieniu wniosku. (przedłużającego uprawnienia)

szkolenie na HDS

Kurs HDS - ile trwa?

szkolenie na HDS

Jak to lubimy mówić:

Czaisz? Będziesz się uczyć, aż zCzaisz 🙂

Nasze szkolenia nie są ograniczone czasowo. Każdy z uczestników ma prawo przyswajać wiedzę w różnym tempie, a my to szanujemy.
Szkolenia umawiane są na bieżąco w ramach Twoich możliwości czasowych i trwają tak długo, aż zrozumiesz przerabiany materiał. To samo tyczy się obsługi maszyny – w tym przypadku HDS – poświęcimy Ci tyle czasu ile potrzebujesz jednocześnie zapewniając warunki szkolenia możliwie zbliżone do realnej pracy operatora.

Uprawnienia HDS kategorie - co wybrać?

Uprawnienia HDS kiedyś dzieliły się na kategorie I, II i III, i były one zależne od udźwigu jaki obsługiwał dany operator. Aktualnie Urząd Dozoru Technicznego wprowadził ogólne kwalifikacje, które dają możliwość obsługi każdej z wyżej wymienionych kategorii.

W ramach ciekawostki – masz możliwość zdobycia większej liczby uprawnień (w tym uprawnienia na HDS) w ramach jednego egzaminu, a jest nią kwalifikacja na żurawie samojezdne.

Warto zainwestować w swój rozwój, dlatego wybierz mądrze i zapisz się na kurs żurawia samojezdnego. W rezultacie uzyskasz kwalifikacje nie tylko do obsługi dźwigu samojezdnego, ale również będziesz mógł zostać operatorem HDS (hydrauliczny dźwig samochodowy) oraz żurawia słupowego.

Musisz wiedzieć, że robiąc uprawnienia na żurawie samojezdne ZAWSZE dostaniesz kwalifikacje na HDS oraz żurawia słupowego. Jest to uregulowane poprzez UDT (Urząd Dozoru Technicznego).

Uwaga! Ten system nie działa jednak odwrotnie – jeśli zrobisz szkolenie na HDS nie uzyskasz kwalifikacji operatora żurawia słupowego i żurawia samojezdnego.

W Naszej ocenie, zdecydowanie lepszym pomysłem jest zrobić kurs na Żurawia Samojezdnego. Zwyczajnie pozwoli to na zwiększenie Twoich możliwości na rynku pracy, jak również może mieć to realny wpływ na Twoje zarobki. Pracownik z większą liczbą uprawnień jest cenniejszy dla pracodawcy.

Jesteś gotowy na nowe wyzwania w branży budowlanej i przemysłowej? Wybierz mądrze i zostań operatorem trzech maszyn jednocześnie.

 My jako firma zapewniamy całą organizacje egzaminu. Twoim zadaniem jest jedynie przyjść i go zaliczyć, dzięki czemu otrzymasz kwalifikacje UDT.

Industrial Park construction (2019-2020)

kurs na HDS

FAQ - czyli najczęstsze pytania

  • Ukończone 18 lat
  • Ważne badania lekarskie
  • Wykształcenie co najmniej podstawowe

Tak długo, aż zczaisz 😉

Ilość godzin zajęć teoretycznych, jak i praktycznych dostosowujemy indywidualnie do potrzeb Naszych klientów – czas nie może być ograniczeniem jakości szkolenia.

Szkolenie jest zakończone egzaminem państwowym, po którego zaliczeniu otrzymuje się kwalifikacje UDT (Urzędu Dozoru Technicznego)

Nasz instruktor jest wieloletnim praktykiem zawodowym, który do dnia dzisiejszego wykonuje prace operatorskie na różnych budowach, dzięki czemu przekazuje nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również swoje realne doświadczenie. Instruktor posiada również kwalifikacje UDT na wszystkie sprzęty z których odbywa się szkolenie

Aby zapisać się na szkolenie, wystarczy, że do Nas zadzwonisz i wspólnie wybierzemy termin zajęć, który najbardziej Ci odpowiada.

Potrzebujesz jedynie Swojego dowodu osobistego, byś mógł wypełnić kartę zgłoszeń, a wszystkie inne materiały potrzebne do przeprowadzenia szkolenia dostajesz od Nas na miejscu.

Nasze biuro mieści się na rynku w Starym Sączu, dzięki czemu bez problemu znajdziesz miejsce parkingowe dla siebie.

Tak, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was czynnie pracuje, bądź się uczy, dlatego Nasze szkolenia odbywają się również w weekendy.

Kwalifikacje UDT - kurs HDS

Kurs na HDS to tylko część procesu, jaką musisz przejść, by uzyskać kwalifikacje UDT. Zdobyta wiedza teoretyczne i praktyczna musi zostać sprawdzona. Powołuje się do tego komisję państwową, która przeprowadza najpierw egzamin teoretyczny. Egzamin pisemny składa się z 15 losowych pytań, a do Jego zaliczenia należy poprawnie odpowiedzieć na 11 z nich. Praktyczna część egzaminu polega na wykonaniu zadań operatorskich na dźwigu HDS o które poprosi egzaminator. Musi on sprawdzić czy realnie potrafisz obsługiwać maszynę. My jako firma zapewniamy całą organizacje egzaminu. Twoim zadaniem jest jedynie przyjść i go zaliczyć, dzięki czemu otrzymasz kwalifikacje UDT.

szkolenie na HDS