Kurs na Dźwigi

Kurs na dźwigi ma na celu przygotować Cię do obsługi wind towarowych. Podczas trwania kursu poznasz niezbędne techniki prawidłowego rozmieszczania ładunków w dźwigach. Poznasz również elementy budowy, zabezpieczenia elektryczne oraz dowiesz się jak uwolnić uwięzione osoby podczas awarii urządzenia.
Ze względu na fakt iż Twoja praca musi być bezpieczna nauczymy Cię wszystkich czynności przed i po zakończeniu pracy z dźwigiem.

szkolenie na dźwig
szkolenie na dźwigi

Kurs na dźwig - co to jest, jak inaczej go nazywamy

Kurs na dźwigi, który oferujemy tutaj, bardzo często jest mylony z kursem na żurawie.
Dlatego jeśli źle trafiłeś, kliknij niżej:

 

Czym różni się dźwig od żurawia?

Otóż dźwigi są to urządzenia poruszające się ruchem pionowym góra-dół. Przykładem takich urządzeń są windy towarowe, osobowe lub szpitalne.

Żurawie są potocznie nazywane dźwigami, jednak ich zastosowanie jest zgoła inne. Posiadają wysięgnik, który umożliwia im zmianę odległości wysięgu i pracy w promieniu. Dzięki temu przenoszą one ładunki w ruchu jednocześnie poziomym, jak i pionowym.

 

kurs na dźwigi

Szkolenie na dźwigi

windy szpitalne, dżwigi kurs

Zapraszamy do uczestnictwa w naszym specjalistycznym kursie obsługi dźwigu. Składa się ono z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.
Podczas zajęć teoretycznych omówimy sobie wszystkie zagadnienia związane z bezpieczną obsługą dźwigu. Dowiesz się również jaka jest Jego budowa, jakie posiada i jak działają jego zabezpieczenia. Podczas kursu na dźwigi nauczysz się również awaryjnego opuszczania dźwigu czy też bezpiecznego uwolnienia zatrzaśniętych osób podczas awarii.
Część praktyczna jest bezpośrednim przełożeniem wiedzy teoretycznej, którą poznaliście wcześniej na praktykę. W rezultacie będziesz przygotowany na wszelkie zagrożenia związane z eksploatacją dźwigów. 
Ostatnim etapem kursu na dźwigi jest zaliczenie egzaminu państwowego UDT.

Uprawnienia na dźwigi - egzamin państwowy

Przebycie kursu na dźwigi to nie koniec przygody do uzyskania kwalifikacji zawodowych.
Przed Tobą ostatnia i najważniejsza część drogi.
Egzamin państwowy przed komisją UDT składa się z dwóch części:

  • teoretycznej – pisemny egzamin na którym otrzymujesz 15 losowych pytań, a do jego zaliczenia wymagana jest poprawna odpowiedź na 11 z nich. Bez zaliczenia tego modułu egzaminu, nie będziesz mógł przejść do kolejnego etapu.
  • praktycznej – dostaniesz wówczas od egzaminatora zadania do wykonania, dzięki czemu udowodnisz swoją wiedzę i umiejętności i tym samym końcowo uzyskasz kwalifikacje zawodowe.

My jako firma zajmujemy się kompleksowo całą procedurą, dlatego jeśli zapiszesz się na kurs na dźwigi, egzamin zostanie przez Nas zorganizowany.

windy osobowe, kurs dźwigi

FAQ - czyli najczęstsze pytania

  • Ukończone 18 lat
  • Ważne badania lekarskie
  • Wykształcenie co najmniej podstawowe

Tak długo, aż zczaisz 😉

Ilość godzin zajęć teoretycznych, jak i praktycznych dostosowujemy indywidualnie do potrzeb Naszych klientów – czas nie może być ograniczeniem jakości szkolenia.

Szkolenie jest zakończone egzaminem państwowym, po którego zaliczeniu otrzymuje się kwalifikacje UDT (Urzędu Dozoru Technicznego)

Nasz instruktor jest wieloletnim praktykiem zawodowym, który do dnia dzisiejszego wykonuje prace operatorskie na różnych budowach, dzięki czemu przekazuje nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również swoje realne doświadczenie. Instruktor posiada również kwalifikacje UDT na wszystkie sprzęty z których odbywa się szkolenie

Aby zapisać się na szkolenie, wystarczy, że do Nas zadzwonisz i wspólnie wybierzemy termin zajęć, który najbardziej Ci odpowiada.

Potrzebujesz jedynie Swojego dowodu osobistego, byś mógł wypełnić kartę zgłoszeń, a wszystkie inne materiały potrzebne do przeprowadzenia szkolenia dostajesz od Nas na miejscu.

Nasze biuro mieści się na rynku w Starym Sączu, dzięki czemu bez problemu znajdziesz miejsce parkingowe dla siebie.

Tak, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was czynnie pracuje, bądź się uczy, dlatego Nasze szkolenia odbywają się również w weekendy.