Kurs na Wózki Widłowe

Kurs na wózek widłowy przeznaczony jest dla osób które chcą uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe lub poszerzyć dotychczasowe umiejętności.

Dzięki kursowi na wózek widłowy masz możliwość podjęcia pracy w różnego rodzaju ścieżkach kariery tj. pracy w halach przemysłowych ,centrach logistycznych, firmach produkcyjnych, centrach handlowych czy też placach budowy.
Godne uwagi jest też to, że dzięki uprawnieniom możesz poszerzyć zakres usług Swojej działalności.

Funkcja operatora wózka widłowego jest bardzo kluczowa do prawidłowego i rzetelnego funkcjonowania w pracach. Do głównych zadać operatora wózka widłowego należą:

-obsługa wózka widłowego

-załadunek i rozładunek materiału

-transport

-sortowanie i układanie materiałów

Ponadto do zadań operatora mogą należeć :

-prowadzenie dokumentacji towarowej

-wymiana butli gazowej

-konserwacja wózka widłowego ( uprawnienia operatora wózka widłowego są osoba kwalifikacją UDT z których również prowadzimy szkolenia)

Chcesz zostać konserwatorem wózka widłowego?
Kliknij i dowiedz się więcej o kursie dla konserwatora:

szkolenie na wózki widłowe Nowy Sącz

Uprawnienia na Wózki Widłowe

Jeśli chcesz podjąć prace i zostać operatorem wózka widłowego ukończenie kursu i pozyskanie uprawnień są w tym celu niezbędne. 

Przede wszystkich w każdej pracy chodzi o twoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo zespołu jak również o zachowanie zgodności z obowiązującymi przepisami.

Ważne jest aby pamiętać , że obsługa wózka widłowego bez uprawnień może doprowadzić do poważnych wypadków. Nieprzestrzeganie norm i przepisów kończy się poważnymi konsekwencjami prawnymi.

 Zaznaczmy, że pozyskane uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego są respektowane w całej Unii Europejskiej.

Aby pozyskać uprawnienia na wózek widłowy wystarczy , że masz ukończone 18 lat ,posiadasz minimum podstawowe wykształcenie i brak przeciwskazań do wykonywania zawodu kierowcy.

 Zastanawiasz się, który kurs wybrać czy kurs na operatora wózka widłowego czy ładowarek teleskopowych?

Musisz wiedzieć, że robiąc uprawnienia na ładowarki teleskopowe zawsze dostaniesz kwalifikacje na wózki widłowe. Jest to uregulowane poprzez UDT (Urząd Dozoru Technicznego).

Uprawnienia wyższej  kategorii czyli wózki ze zmienną fazą wysięgu (ładowarki teleskopowe) ważne są 5 lat, a w niższej kategorii czyli na wózek widłowy są ważne 10 lat od daty wydania.

30-story office tower (2018-2019)

szkolenie na wózki widłowe UDT Nowy Sącz

Szkolenie na Wózki Widłowe

kurs na wózki widłowe Nowy Sącz

Zapraszamy do uczestnictwa w Naszym specjalistycznym kursie obsługi wózka widłowego. Stawiamy na doskonalenie umiejętności dbając jednocześnie o bezpieczeństwo i efektywność pracy operatora. Nasze szkolenia na wózki widłowe zostały zaprojektowane z myślą o wszystkich, którzy pragną nauczyć się czegoś nowego lub podnieść swoje kwalifikacje.

Dodatkowym atutem Naszych szkoleń jest instruktor, który jest czynnym operatorem, jak i konserwatorem wielu kwalifikacji UDT. Dzięki temu całe szkolenie nie opiera się na „suchej teorii”, ale również jest bogate w praktyczne wskazówki zawodowe. Instruktor zdobywał doświadczenie w wielu firmach Polskich, jak również zagranicznych będąc operatorem wielu maszyn w tym wózków widłowych.

Operator Wózka Widłowego - czy warto?

Operator Wózka Widłowego to kwalifikacja poszukiwana w wielu branżach zawodowych takich jak:
magazynowanie i logistyka, produkcja, budownictwo, handel detaliczny, przemysł spożywczy, chemiczny czy też farmaceutyczny. Dzięki takiej różnorodności branż operator wózka widłowego może bez problemu znaleźć pracę niemalże w każdym regionie Polski.
Dodatkowym atutem operatora jest posiadanie uprawnień. Kwalifikacje UDT są respektowane nie tylko w Polsce, ale również w całej Unii Europejskiej.
Kolejnym atutem są zarobki, ponieważ operator wózka widłowego, który posiada już uprawnienia jest atrakcyjniejszy dla pracodawcy. Taki kandydat na stanowisko wymaga tylko minimalnego szkolenia zakładowego i może właściwie od zaraz rozpocząć pracę. Daje to możliwość uzyskania zarobków od około 500 do 1000zł miesięcznie więcej niż pracownik, który uprawnień nie posiada.
Reasumując tak niewielka inwestycja z Twojej strony w kurs na wózek widłowy może zwrócić się już po pierwszym miesiącu pracy.

Industrial Park construction (2019-2020)

kurs na wózki widłowe Nowy Sącz

FAQ - czyli najczęstsze pytania

  • Ukończone 18 lat
  • Ważne badania lekarskie
  • Wykształcenie co najmniej podstawowe

Tak długo, aż zczaisz 😉

Ilość godzin zajęć teoretycznych, jak i praktycznych dostosowujemy indywidualnie do potrzeb Naszych klientów – czas nie może być ograniczeniem jakości szkolenia.

Szkolenie jest zakończone egzaminem państwowym, po którego zaliczeniu otrzymuje się kwalifikacje UDT (Urzędu Dozoru Technicznego)

Nasz instruktor jest wieloletnim praktykiem zawodowym, który do dnia dzisiejszego wykonuje prace operatorskie na różnych budowach, dzięki czemu przekazuje nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również swoje realne doświadczenie. Instruktor posiada również kwalifikacje UDT na wszystkie sprzęty z których odbywa się szkolenie

Aby zapisać się na szkolenie, wystarczy, że do Nas zadzwonisz i wspólnie wybierzemy termin zajęć, który najbardziej Ci odpowiada.

Potrzebujesz jedynie Swojego dowodu osobistego, byś mógł wypełnić kartę zgłoszeń, a wszystkie inne materiały potrzebne do przeprowadzenia szkolenia dostajesz od Nas na miejscu.

Nasze biuro mieści się na rynku w Starym Sączu, dzięki czemu bez problemu znajdziesz miejsce parkingowe dla siebie.

Tak, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was czynnie pracuje, bądź się uczy, dlatego Nasze szkolenia odbywają się również w weekendy.

Egzamin UDT wózki widłowe Nowy Sącz i Stary Sącz

Chairman, P.J. Developers

Kurs na wózki widłowe oraz egzamin odbywa się w dwóch różnych lokalizacjach: * Egzamin teoretyczny na wózki widłowe UDT - Stary Sącz. W tej lokalizacji odbywa się egzamin teoretyczny, a konsekwencją Jego zaliczenia jest dopuszczenie do części praktycznej egzaminu. Komisja państwowa przyjeżdża z gotowymi już testami na których znajduje się 15 losowych pytań. Należy odpowiedzieć poprawnie na 11 z nich, konsekwencją pozytywnie zdanej części teoretycznej jest oczywiście możliwość przystąpienia do części praktycznej egzaminu. * Egzamin praktyczny na wózki widłowe UDT - Nowy Sącz. W tej lokalizacji odbywa się egzamin praktyczny pod czujnym okiem komisji państwowej, która przyjeżdża sprawdzić Twoje kwalifikacje oraz umiejętność obsługi wózka widłowego czego efektem przy pozytywnym wyniku jest otrzymanie odpowiednich kwalifikacji zawodowych.

szkolenie na wózki widłowe