Kurs Konserwatora

Kurs konserwatora UDT (Urząd Dozoru Technicznego) to szkolenie przeznaczone dla osób, które chcą uzyskać kwalifikacje zawodowe. Zakres kwalifikacji to konserwacja maszyn, urządzeń technicznych oraz instalacji przemysłowych. UDT jest instytucją odpowiedzialną za nadzór techniczny nad urządzeniami, a kurs konserwatora przygotowuje do wykonywania specjalistycznych prac konserwatorskich i inspekcyjnych.

Podczas kursu uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu prawa technicznego, norm i przepisów dotyczących bezpieczeństwa pracy oraz konserwacji maszyn i urządzeń. Szkolenie obejmuje również praktyczne umiejętności związane z diagnozowaniem, utrzymaniem i naprawą różnego rodzaju urządzeń technicznych.

Po ukończeniu kursu konserwatora kursanci muszą zmierzyć się z egzaminem państwowym przed komisją UDT. Pozytywne zaliczenie egzaminu 

Po ukończeniu kursu oraz zdaniu egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego, absolwenci otrzymują zaświadczenie kwalifikacyjne uprawniające do wykonywania zawodu konserwatora. Posiadanie tego certyfikatu jest często wymagane przez pracodawców w branżach, gdzie istnieje konieczność zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i sprawności technicznej urządzeń.

Kurs konserwatora UDT jest więc istotnym szkoleniem dla osób planujących pracę w branży technicznej, zwłaszcza w obszarach związanych z utrzymaniem ruchu, konserwacją maszyn czy inspekcją techniczną.

konserwator UDT - kurs

Uprawnienia konserwatora, jakie dają zarobki?

szkolenie na ładowarkę teleskopową

Częstym pytaniem na kursie konserwatora jest pytanie o zarobki. To zrozumiałe, gdyż jest to wiedza specjalistyczna, którą kursant musi posiąść, a następnie wykazać się nią na egzaminie państwowym.
Postaram się przybliżyć Wam ten temat.

Zarobki konserwatorów technicznych zależą przede wszystkim od specjalności i doświadczenia samego konserwatora. Do takiej analizy należy również wziąć pod uwagę region w jakim mamy zamiar pracować.

Po kursie konserwatora średnia płaca dla konserwatorów w Polsce mieści się w przedziale od około 4000 do 7000 złotych miesięcznie. Jednakże, doświadczeni konserwatorzy specjalizujący się w obszarach wymagających wysokich umiejętności technicznych, takich jak konserwacja maszyn przemysłowych czy urządzeń o dużej skali, mogą osiągać zarobki na poziomie kilku, a raczej kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

A jak sytuacja wygląda poza granicami Naszego kraju?

W krajach o wysokim poziomie rozwoju technologicznego, takich jak Niemcy czy Stany Zjednoczone, zarobki konserwatorów są wyższe. Średnie miesięczne zarobki dla konserwatorów w tych krajach mogą sięgać nawet kilku tysięcy euro lub dolarów. W przypadku specjalistów posiadających zaawansowane kwalifikacje i doświadczenie płaca jest bardzo satysfakcjonująca.

Kurs konserwatora - rodzaje dostępnych szkoleń

Kurs konserwatora UDT skupia się na szkoleniu specjalistów do konserwacji i utrzymania sprawnego działania sprzętu.

W Naszej ofercie oferujemy kurs konserwatora na:

  • wózki widłowe
  • ładowarki teleskopowe (tzw. Manitou)
  • Podesty Ruchome (tzw. zwyżki)
  • HDS – hydrauliczne dźwigi samochodowe

Konserwatorzy UDT są kluczowymi specjalistami w zapewnieniu bezpieczeństwa oraz sprawności tych maszyn. Są one niezbędne w wielu różnych gałęziach przemysłu i sektorach gospodarki.

Podczas kursu konserwatora UDT specjaliści zdobywają wiedzę z zakresu technicznych aspektów działania wspomnianego sprzętu, włączając w to zasady konserwacji, diagnostyki usterek oraz naprawy. Szkolenie obejmuje także zagadnienia związane z przepisami prawnymi i normatywnymi, które regulują konserwację i użytkowanie tych maszyn.

Konserwatorzy UDT odpowiedzialni są za regularne przeglądy techniczne, konserwację zapobiegawczą oraz naprawy awaryjne w razie potrzeby. Ich praca przyczynia się do zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników tych maszyn oraz minimalizacji ryzyka wystąpienia awarii, co jest kluczowe dla ciągłości procesów produkcyjnych i operacyjnych.

Po ukończeniu kursu konserwatora UDT i zdaniu egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego, absolwenci uzyskują zaświadczenie kwalifikacyjne , które uprawnia ich do wykonywania zawodu konserwatora.

szkolenie na wózki widłowe

FAQ - czyli najczęstsze pytania

  • Ukończone 18 lat
  • Ważne badania lekarskie
  • Wykształcenie co najmniej podstawowe

Tak długo, aż zczaisz 😉

Ilość godzin zajęć teoretycznych, jak i praktycznych dostosowujemy indywidualnie do potrzeb Naszych klientów – czas nie może być ograniczeniem jakości szkolenia.

Szkolenie jest zakończone egzaminem państwowym, po którego zaliczeniu otrzymuje się kwalifikacje UDT (Urzędu Dozoru Technicznego)

Nasz instruktor jest wieloletnim praktykiem zawodowym, który do dnia dzisiejszego wykonuje prace operatorskie na różnych budowach, dzięki czemu przekazuje nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również swoje realne doświadczenie. Instruktor posiada również kwalifikacje UDT na wszystkie sprzęty z których odbywa się szkolenie

Aby zapisać się na szkolenie, wystarczy, że do Nas zadzwonisz i wspólnie wybierzemy termin zajęć, który najbardziej Ci odpowiada.

Potrzebujesz jedynie Swojego dowodu osobistego, byś mógł wypełnić kartę zgłoszeń, a wszystkie inne materiały potrzebne do przeprowadzenia szkolenia dostajesz od Nas na miejscu.

Nasze biuro mieści się na rynku w Starym Sączu, dzięki czemu bez problemu znajdziesz miejsce parkingowe dla siebie.

Tak, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was czynnie pracuje, bądź się uczy, dlatego Nasze szkolenia odbywają się również w weekendy.

Podnieś swój poziom zawodowy - zapisz się na kurs konserwatora

Chairman, P.J. Developers

Kurs konserwatora jest adresowany dla każdego rodzaju grup społecznych i nie ważne czy ukończyłeś szkołę zawodową czy masz tytuł magistra, jeśli tylko chcesz się rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe jest on dla Ciebie. Nie czekaj na ostatnią chwilę, jak to mówią „papier nigdy nie zginie”. Zapisz się u Nas na kurs konserwatora i zyskaj dodatkowe uprawnienia, które dadzą Ci komfort poszerzenia swoich możliwości zawodowych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Pamiętaj, kwalifikacje UDT są respektowane w całej Unii Europejskiej.

szkolenie na ładowarkę teleskopową