Kurs na Podesty Ruchome

W kursie dowiesz się, że Podesty ruchome to nic innego jak urządzenia stosowane do podnoszenia ludzi lub materiałów na wysokość. Zwane są potocznie podnośnikami koszami lub zwyżkami.

Zapisanie się na kurs podestów ruchomych daje nam możliwość rozwoju. Takie urządzenia są stosowane w branży budowlanej, konserwacyjnej a nawet w przemyśle filmowym. Jednak na tym nie kończy się ich zadanie są niezbędnym elementem w wykonywaniu prac naprawczych elektroenergetycznych, budowie i modernozacji dachów, wycince gałęzi czy wieszaniu reklam itd. Brak podestów ruchomych w znacznej mierze utrudniłby wykonywanie tych prac. Dlatego jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje ten kurs jest dla Ciebie.

Warunkiem zapisania się na taki kurs jest ukończone 18 lat, brak przeciwskazań do  prac na wysokościach i minimum podstawowe wykształcenie.

Przede wszystkich w ramach naszego kursu oferujemy kompleksowe szkolenie teoretyczne, gdzie zajęcia odbywają się w Starym Sączu i praktyczne  w Nowym Sączu zaledwie 3km od Naszego Ośrodka Szkoleniowego. Dodatkowo zapewniamy wszelkiego rodzaju materiały dydaktyczne. Dzięki nim Będziesz mógł wraz z Naszym instruktorem zapoznać się z rodzajami podestów ruchomych i podnośników, ich obsługą i wszelkimi zagadnieniami związanymi z pracą na tym urządzeniu, która przygotuje Cię do egzaminu państwowego, a co za tym idzie podjęcia pracy w zawodzie operatora podestów ruchomych.   W trakcie trwania kursu masz nieograniczony dostęp do gorących napojów, przekąsek i strefy relaksu.

szkolenie na podesty ruchome

Kurs na podesty ruchome - jak wygląda szkolenie?

Praca na podeście ruchomym może nie jest jedną z najtrudniejszych jednak jest pracą bardzo odpowiedzialną. Na operatorze podestu ruchomego spoczywa ogromna odpowiedzialność. Praca na podeście ruchomym wymaga określonych predyspozycji, wiedzy i umiejętności, których nauczymy Cię na Naszym szkoleniu.

Podczas trwania szkolenia posiądziesz niezbędną wiedzę na temat rodzaju podestów ruchomych i ich klasyfikacji. Dowiesz się z czego składa się podest ruchomy, jak odpowiednio pracować na urządzeniu z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa, o ich stateczności i wytrzymałości. Zdobędziesz wiedzę na temat rodzaju platform roboczych jak i mechanizmu napędowego. Nauczymy Cię jak odpowiednio eksploatować urządzenie. Ponadto przeszkolimy Cię z niezbędnej wiedzy dotyczącej Dozoru Technicznego, a co najważniejsze będziesz mógł swoją zdobyta wiedzę na zajęciach teoretycznych wykorzystać na prawdziwym sprzęcie.

Na zajęciach praktycznych pokażemy Ci krok po kroku jak odpowiednio zadbać o przygotowanie urządzenia i miejsca pracy. W następnej kolejności nauczysz się jak  prawidłowo podnosić i opuszczać materiał z panelu roboczego lub dźwigni. Kolejnym etapem będzie nauczenie Cię manewrowania, co spowoduje, że nauczysz się precyzyjnej jazdy i lawirowania  w ciasnych przestrzeniach. Następnie przejdziesz po nauki na wysokości aby nauczyć się pracy w różnego rodzaju warunkach terenowych i pogodowych. 

Nasi instruktorzy nauczą Cię także jak odpowiednio reagować w sytuacjach awaryjnych takich jak awaria podnoszenia lub opuszczania podestu, utrata zasilania i inne sytuacje nieprzewidziane.

szkolenie na podesty ruchome

Uprawnienia i zarobki po kursie na podesty ruchome

szkolenie na podesty ruchome

Po pozytywnym zdaniu egzaminy teoretycznego jak i praktycznego otrzymujesz certyfikat potwierdzający Twoje umiejętności operatora podestu ruchomego. Dzięki temu masz możliwość podjęcia pracy w każdym kraju Unii Europejskiej, gdyż są one tam respektowane. Daje ci to zatem możliwość swobodnego przemieszczania się i podnoszenia podestów w różnych rejonach, gdzie tyko są potrzebne. Zatem nasze szkolenia nie są tylko  teoretyczne i praktyczne ale otwierają przed Tobą drzwi do międzynarodowego rynku  pracy na wysokościach.

Zarobki operatora:
To przecież oczywiste, najniższa krajowa w Polsce jest słabym zarobkiem, dlatego dzięki szkoleniom UDT jesteś w stanie zarabiać więcej zarówno w Polsce jak i za granicą.

Orientacyjne zarobki w Polsce po kursie na podesty ruchome mają duże rozbieżności w zależności od branży w jakiej pracujesz. Średnie wynagrodzenie w Polsce wynosi od 4000 do 8000 tysięcy złotych. Zdarza się, że specjaliści w tej branży, bądź właściciele swoich podestów zarabiają znacznie więcej.
Za granicą zarobki operatora podestu ruchomego sięgają kilkunastu tysięcy złotych.
Zarobki te różnią się w zależności od kraju w którym zamierzamy pracować.

Jak wygląda egzamin po szkoleniu na podesty ruchome?

Po zakończeniu szkolenia na podesty ruchome przystąpisz do egzaminu państwowego.

Egzamin teoretyczny ma calu sprawdzenie Twojej wcześniej zdobytej wiedzy. Aby go zdać trzeba odpowiedzieć na 11 z 15 losowo wybranych pytań.

 Po części teoretycznej kursu na podesty ruchome przystępujesz do egzaminu praktycznego przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. 

W skład egzaminu wchodzi Twoja wiedza z zakresu:

  • sprawdzenia gotowości urządzenia
  • manewrowania i prowadzenia podestu
  • prawidłowego podnoszenia i opuszczania
  • pracy na wysokościach
  • reakcji na sytuacje awaryjne
  • zachowania wszelkich norm bezpieczeństwa
kurs na podesty ruchome Nowy Sącz

FAQ - czyli najczęstsze pytania

  • Ukończone 18 lat
  • Ważne badania lekarskie
  • Wykształcenie co najmniej podstawowe

Tak długo, aż zczaisz 😉

Ilość godzin zajęć teoretycznych, jak i praktycznych dostosowujemy indywidualnie do potrzeb Naszych klientów – czas nie może być ograniczeniem jakości szkolenia.

Szkolenie jest zakończone egzaminem państwowym, po którego zaliczeniu otrzymuje się kwalifikacje UDT (Urzędu Dozoru Technicznego)

Nasz instruktor jest wieloletnim praktykiem zawodowym, który do dnia dzisiejszego wykonuje prace operatorskie na różnych budowach, dzięki czemu przekazuje nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również swoje realne doświadczenie. Instruktor posiada również kwalifikacje UDT na wszystkie sprzęty z których odbywa się szkolenie

Aby zapisać się na szkolenie, wystarczy, że do Nas zadzwonisz i wspólnie wybierzemy termin zajęć, który najbardziej Ci odpowiada.

Potrzebujesz jedynie Swojego dowodu osobistego, byś mógł wypełnić kartę zgłoszeń, a wszystkie inne materiały potrzebne do przeprowadzenia szkolenia dostajesz od Nas na miejscu.

Nasze biuro mieści się na rynku w Starym Sączu, dzięki czemu bez problemu znajdziesz miejsce parkingowe dla siebie.

Tak, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was czynnie pracuje, bądź się uczy, dlatego Nasze szkolenia odbywają się również w weekendy.

Podnieś swój poziom zawodowy

Kurs operatora podestu ruchomego jest adresowany dla każdego rodzaju grup społecznych i nie ważne czy ukończyłeś szkołę zawodową czy masz tytuł magistra, jeśli tylko chcesz się rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe jest on dla Ciebie. Nie czekaj na ostatnią chwilę, jak to mówią „papier nigdy nie zginie”. Zapisz się u Nas na kurs operatora podestu ruchomego i zyskaj dodatkowe uprawnienia, które dadzą Ci komfort poszerzenia swoich możliwości zawodowych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Pamiętaj, kwalifikacje UDT są respektowane w całej Unii Europejskiej.

szkolenie na zwyżkę Nowy Sącz