Kurs na wózki widłowe cena

Spis treści

Kurs na wózki widłowe cena

Ceny kursów na wózki widłowe nie są jednakowe dla każdej z firm. Należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, które mogą mieć diametralny wpływ na koszt szkolenia.

  • Cena egzaminu – kurs jest jednym z elementów, jakie należy przebyć, by zdobyć właściwie uprawnienia. Ważny jest przede wszystkim egzamin. Aby zgodnie z prawem zostać operatorem wózka widłowego w Polsce, należy mieć kwalifikacje UDT. Dobre szkolenie jest właśnie takim egzaminem zakończone, przed wykwalifikowaną komisją państwową z Urzędu Dozoru Technicznego.
    Co równie ważne, jeśli chodzi o koszt szkolenia, cena samego egzaminu to prawie 300zł, więc warto zwrócić uwagę czy jest on wliczony w cenę, jak również czy firma zajmuje się Jego pełną organizacją.
  • Lokalizacja – w zależności od regionu ceny szkoleń będą się wahać od 500 do nawet 1000 złotych.
  • Kategoria kwalifikacji – wózki jezdniowe posiadają aktualnie dwie kategorie:

a) z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem (wózki widłowe)
b) wózki z wysięgnikiem (ładowarki teleskopowe, zwane również Manitou)
         Te dwie kategorie mają swoje osobne ceny z uwagi na to, że kategoria „b)” pozwala również na obsługę klasycznych wózków widłowych. Można by wówczas rzec, że wykonujemy dwa kursy w cenie jednego.

  • Czas trwania szkolenia – jest równie istotną kwestią, warto zwrócić uwagę ile jest przewidziane godzin zajęć teoretycznych, jak i praktycznych na takim szkoleniu. Ważne jest, by kursanta przygotować jak najlepiej do egzaminu, jak i przyszłej pracy, więc liczba godzin zajęć powinna być dość spora.
  • Miejsce egzaminu – w niektórych firmach egzamin odbywa się w innej lokalizacji niż szkolenie, warto to wcześniej ustalić, by wiedzieć czy do szkolenia, będzie trzeba doliczyć koszt dojazdu
  • Doświadczenie instruktora. Wartościowy kurs ma prawo kosztować więcej, ale ważne jest to, kto poprowadzi zajęcia. Doświadczenie zawodowe w Naszym mniemaniu jest wówczas niezbędne.

Kurs na wózki widłowe - inwestycja w bezpieczeństwo

Wózki widłowe najczęściej poruszają się po magazynach i składach, dlatego też tak ważna jest umiejętność ich bezpiecznej obsługi. Poznanie sprzętu, zasad bezpieczeństwa, bhp, jak również jak się zachować w sytuacjach awaryjnych to niezbędne elementy dobrego szkolenia.
Magazyny i składy często posiadają specyficzne oznaczenia dla operatorów, czy wiesz co one znaczą? Po Naszym szkoleniu bez problemu będziesz poruszał się w strefie dla wózków widłowych bezpiecznie dla siebie i innych osób wokół

Cena kursu na wózki widłowe - inwestycja w rozwój i bezpieczeństwo

Kurs na wózki widłowe to dobra inwestycja nie tylko w rozwój osobisty, zwiększenie możliwości zarobkowych i poszerzenie możliwości zatrudnienia. Jest on również ważnym elementem przy posługiwaniu się urządzeniami UTB (Urządzenia Transportu Bliskiego) dla bezpieczeństwa swojego, osób współpracujących. Na kursie nauczysz się, jak bezpiecznie przewozić ładunki towarowe czy też jak je składować.

Kurs na wózki widłowe z certyfikatem

Chcesz zapisać się na kurs operatora wózka widłowego i uzyskać certyfikat? Świetnie trafiłeś! Pamiętaj jednak, że certyfikat certyfikatowi nie równy. W Polsce do obsługi wózka widłowego należy mieć stosowane kwalifikacje Urzędu Dozoru Technicznego.
Dzięki tym kwalifikacją możesz w pełni legalnie cieszyć się zdobytymi uprawnieniami i szukać nowej pracy, jako pełnoprawny operator wózka widłowego.
Kwalifikacje UDT na pewno zwiększa Twoje możliwości na rynku pracy!

Kurs na wózki widłowe zapisz się

Zainteresował Cię kurs zawodowy na wózki widłowe? Dobrze trafiłeś! Kliknij w przycisk poniżej i skontaktuj się z Nami.